BBq patarimai

Naudokite tinkamus degalus
Jungtinėje Karalystėje medžio anglis paprastai skubama pirkti degalinės automobilių stovėjimo aikštelėje, kai tik saulė išlenda iš už debesies. Tačiau pasiruošimas gali būti labai svarbus, nes naudojama medžio anglis keičia maisto skonį. Mūsų pagrindinis žmogus DJ BBQ, „Food Tube’s BBQ Book” knygos autorius, rekomenduoja gabalinę medžio anglį – tą, kuri atrodo kaip sudegęs medis – nes ji suteiks geriausią skonį. Ji nesugadinta ir natūrali.

Jei esate šiek tiek profesionalas, pabandykite į medžio anglis pridėti medžio drožlių. Hikorio ir ąžuolo mediena puikiai tinka žuviai ir kiaulienai, o vyšnių ir obuolių mediena daugumai mėsos rūšių suteikia saldumo. Tiesiog pusę to, ką naudosite, pamerkite į vandenį, kad ilgiau išsilaikytų, o paskui, kai uždegsite, sudėkite viską.

Laukite tinkamo momento kepti
Kepant ant grotelių reikia kantrybės ir susikaupimo (šia tvarka). Reikia palaukti, kol liepsnos nurims – „kepti liepsnoje” yra labai klaidinantis terminas! Norite, kad žarijos būtų baltai įkaitusios, t. y. pilkos ir žėrinčios. Tai karščiausia ir tolygiausia kaitra.

Nustatykite tinkamą temperatūrą
Nepamirškite, kad tai, ką sukūrėte, yra urvinio žmogaus krosnelė, todėl karštį reikia reguliuoti kaip orkaitėje. DJ BBQ sako, kad geriausias būdas patikrinti karštį – rankomis. Laikykite ranką maždaug 12 cm/5 cm virš kepsninės ir stebėkite, kiek ilgai galite ją patogiai laikyti (t. y. nerėkti).

6 sekundės = maža kaitra

4 sekundės = vidutinė kaitra

2 sekundės =, DJ žodžiais tariant, „aštresnis nei ožkos užpakalis aitriųjų paprikų plote”.

0 sekundžių = ligoninė. Dabar.

Taip pat reikia kontroliuoti temperatūrą visoje kepsninėje. Paprasčiausias būdas yra pusiau – visas anglis padėkite į vieną pusę, kad viena pusė būtų labai karšta, o kita – be tiesioginės kaitros.

Įsigykite geriausius įrankius
Visi esame netyčia numetę dešrelę ant grotelių arba apvertę mėsainį per kraštą. Įsigykite padorią žuvies pjaustyklę, tvirtą orkaitės pirštinę ir galbūt net žuvies kepimo groteles (spaustuką / spaustuką / krepšį – neįsivaizduojame, kaip jie vadinasi). Vienintelis daiktas, kurį tiesiog privalote turėti, yra padorios žnyplės – jos suteikia didžiausią kontrolę ir sumažina tikimybę ką nors išmesti tarp grotelių.

Pasigaminkite savo mėsainius
Naminiai mėsainiai yra geresni. Net jei juos gaminsite tik iš druskos, pipirų ir geros kokybės mėsos, jie pranoks bet kokius parduotuvėse parduodamus mėsainius. Pirkite maltos mėsos, kurioje yra daug riebalų, arba paprašykite mėsininko duoti maltos šoninės ar šonkauliukų mėsos – gausite sultingus, aromatingus mėsainius, nesvarbu, ar mėgstate, kad viduryje jie būtų rausvi, ar iškepę iki galo. Šis Gennaro receptas yra puikus.

Žuvis puikiai tinka kepti ant grotelių
Kodėl žmonės pamiršta žuvį? Žuvis ir dūmai yra puikūs draugai (prisiminkite rūkytą lašišą!). Taigi įsigykite visą upėtakį arba lašišą, įmeskite ąžuolo drožlių ir kepkite kaip urvinis žmogus, kuriuo visada buvote. Jei jaučiatės prabangiai, perpjaukite visą žuvį ir įdarykite ją citrina, krapais ir pipirais. Arba išbandykite šį laikraštyje keptą upėtakį.

Marinuokite, marinuokite, marinuokite!
Visi žinome frazę „palikite kelioms valandoms, geriausia – per naktį”. Ši nuostata galioja dvigubai – kepant ant grotelių, kad dūmai neužgožtų skonio. Tiesą sakant, gaminant geriausia pasilikti šiek tiek marinato ir kepant mėsą ar žuvį kas 10 minučių aptepti marinatu. Taip jis suteiks drėgmės, sulaikys dūmų skonį ir švelniai karamelizuosis.

Nesugadinkite daržovių
Žinau, kad kepsninės yra pretekstas mums visiems tapti mėsėdžiais, tačiau ugnis daro stebuklingus dalykus ir su daržovėmis, jei tik teisingai pasirinksite techniką. Norite, kad išilgai juostų gražiai apanglėtų – atrodo nuostabiai, o skonis dar geresnis. Taigi supjaustykite plonais griežinėliais ir iškart kepkite ant grotelių – be aliejaus, be prieskonių. Iškepus galima pagardinti kokybišku alyvuogių aliejumi ir trupučiu acto, kaip šiose ant grotelių keptose daržovėse. Netikite manimi, patikėkite iš labai išsiilgto Jamie:

Parašykite komentarą