kaip stovyklauti be elektros

Stovyklavimas – tai atsipalaidavimas nuo kasdienybės ir atsipalaidavimas bei įkrovimas gamtoje. Daugelis stovyklautojų dabar nori išbandyti stovyklavimą užmiestyje, kur nėra elektros – tik jūs ir gamta. Iš pradžių tai gali atrodyti per daug sudėtinga, bet kai žinosite, ką daryti ir kaip elgtis įvairiose situacijose, pamatysite, kad stovyklavimas be elektros yra dar naudingesnis!

Būkite viena su gamta ir išties atsipalaiduokite užmiestyje naudodamiesi šiais pradedančiųjų patarimais, kaip stovyklauti be elektros!

Būkite pasiruošę

Raktas į bet kokią sėkmingą kelionę – atvykti pasiruošus. Tai dar svarbiau, jei planuojate stovyklauti tradiciškai. Būtinai atlikite tyrimą apie pasirinktą stovyklavietę. Žinote, kad ten nėra elektros, bet ar yra vandens šaltinis? Kur yra artimiausia vieta, kur galite prašyti pagalbos nelaimės atveju?

Be to, įsitikinkite, kad tinkamai susipakavote daiktus, kad jie apimtų viską – visus daiktus, kurių jums reikės miegui, maistui gaminti, valgyti, maudytis ir pramogoms. Būtų naudinga, jei sudarytumėte kontrolinį sąrašą ir juo naudotumėtės pakuodami daiktus.

Suplanuokite savo maistą

Iš anksto suplanuokite maistą ir viską supaprastinkite. Atsižvelkite į tai, kad nėra elektros energijos, todėl maistą gaminsite ant laužo, grilio arba elektrinės viryklės, priklausomai nuo to, ką mėgstate. Planuokite maistą dienai visos kelionės metu ir rinkitės lengvai paruošiamus receptus. Jei įmanoma, didžiąją dalį maisto ruošimo atlikite namuose. Tinkamai supakuokite šaldytuvą ir įsitikinkite, kad greitai gendančius produktus ruošiate pirmiausia.

Jei planuojate gaminti maistą ant ugnies, įsitikinkite, kad turite viską, ko reikia jai sukurti.

Pasiimkite geriamojo vandens

Užmiestyje, kai nėra elektros, paprastai nėra ir geriamojo vandens šaltinio. Svarbu patikrinti, ar jūsų pasirinktoje vietoje yra vandens šaltinis. Jei yra, jis paprastai tinka maudytis ir plauti indus, bet ne gerti.

Pasiimkite švaraus geriamojo vandens, kurio užteks visos kelionės metu. Vandens galite pasiimti galionuose arba mažesniuose atskiruose buteliukuose.

Pasiimkite šviesos šaltinį

Kad galėtumėte judėti stovyklavietėje, ypač naktį, jums reikės šviesos šaltinio. Galite užsidegti laužą, bet negalėsite jo perkelti ar įsinešti į palapinės vidų. Būtinai pasiimkite žibintuvėlį, žibintą, keletą žvakių ir papildomų baterijų.

 

 

Parašykite komentarą