Manikiūras, apie kurį reikia žinoti

Gelinis manikiūras: Ką reikia žinoti

Gelinis manikiūras atliekamas naudojant aukšto lygio UV spinduliuotę, kad specialus gelis įsitvirtintų į nagus. Nors nėra daug įrodymų, kad tai gali sukelti rimtas ligas, pavyzdžiui, odos vėžį, kai kurie tyrimai rodo, kad skausmas ir nagų pažeidimai yra dažni šalutiniai gelinio manikiūro poveikiai.

Manikiūras – tai kosmetinė procedūra, kuria siekiama pakeisti asmens nagų išvaizdą.

Šiame straipsnyje nagrinėjama, kas yra gelinis manikiūras, ir aptariami sveikatos ir saugos aspektai, bei kokias nagu priemones siūlome naudoti. Jame taip pat apibendrinami esami tyrimai, kuriuose lyginami geliniai manikiūrai ir tradiciniai akriliniai nagai.

Kas yra gelinis manikiūras?

 

Visų pirma, gelis tinkamai susigeria tik veikiamas tam tikrų šviesos šaltinių. Dėl šios priežasties asmenys, norintys pasidaryti gelinį manikiūrą, turi paprašyti nagų meistrų, kad šie naudotų specialią šviesą, arba patys naudoti tokią šviesą. Šiose šviesose paprastai naudojama didelio intensyvumo UV spinduliuotė.

Trukmė ir išlaidos

Žmonės gali įsigyti namuose naudojamų gelinio manikiūro rinkinių, į kuriuos įeina keli geliai ir specialus lempos šaltinis. Konkrečios šios procedūros detalės, pavyzdžiui, kiek seansų reikia atlikti per mėnesį ir kiek laiko trunka kiekvienas seansas, skiriasi priklausomai nuo gaminio.

Su sauga susijusios problemos

Dauguma gelinio manikiūro šviesos įrenginių skleidžia intensyvią UVA spinduliuotę, todėl nerimaujama, ar tai nekelia odos vėžio pavojaus. Dėl UV spinduliuotės dirbtinis įdegis salonuose kelia didelę rizikąTikimas šaltinis dėl odos vėžio.

Tačiau toje pačioje 2020 m. tyrimo metu buvo nenustatyta ryšio tarp reguliaraus gelinio manikiūro ir odos vėžio. Be to, asmenys gali lengvai sumažinti riziką susirgti odos vėžiu nuo šių šviesos šaltinių, jei prieš gelinį manikiūrą pasiteptų apsauginiu kremu nuo saulės.

Manikiūro taikymas: Apie 8,3 % tiriamosios grupės atstovių pranešė apie šalutinį poveikį lakuojant laką. Iš šių asmenų apie 50 % pranešė apie skausmą arba deginimo pojūtį.
Manikiūro naudojimas Apie 20 % tiriamosios grupės atstovų pranešė apie šalutinį poveikį nešiojant laką. Iš jų 9% pranešė apie niežulį, o 9,5 % – apie skausmą arba deginimo pojūčius.
Po manikiūro: Apie 75 % tiriamosios grupės atstovų pranešė apie šalutinį poveikį nuėmus laką. Iš šių asmenų 30 % pranešė apie sumažėjusį nagų tvirtumą, o 24 % – apie skilinėjančius nagus.
Nors šie rezultatai gali būti nepatikimi dėl savarankiško pranešimo metodikos, jie rodo tam tikras galimas gelinio manikiūro problemas.

 

Geliniai prieš kitus

2018 m. atliktame tyrime pažymima, kad akriliniuose ir geliniuose naguose yra daugiau bakterijų nei natūraliuose. Nors abiejų tipų nagai gamina tiek pat bakterijų, žmonėms gali būti sunkiau tinkamai nuvalyti gelinius nagus nei akrilinius.

Tačiau dėl mažos tyrimo imties reikia atlikti daugiau tyrimų apie skirtingų manikiūrų ir higienos ryšį.

 

 

Parašykite komentarą